مجموعه سودا شما را به خرید بهترین محصولات موسیر و سیر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • 7 + 7 =

سیر سورت شده برای صادرات

آنچه در این مقاله می خوانید...

سورت کردن یعنی چه؟سیر سورت شدهسیر برای صادراتروش های سورت کردن سیرسیر خشک مناسب برای صادراتقیمت سیر سورت شدهخرید سیر سورت شده صادراتی
سیر سورت شده

سیر سورت شده برای صادرات را به چه صورت باید تهیه نمود؟ عمدتا در کشور سیر به صورت سورت نشده خرید و فروش می شود. به جز مواردی مانند خرید سیر برای صادرات یا استفاده از سیردر فروشگاه ها، سیر به دو صورت مورد سورت قرار می گیرد.

سورت کردن یعنی چه؟

سورت کردن یا به اصطلاع سورتینگ یعنی درجه بندی و دسته بندی محصولات. سورتینگ محصولات کشاورزی یعنی اینکه انواع محصولات را از نظر، سایز، شکل ظاهری، رنگ و خرابی و … جداسازی کردن. سیر نیز برای یک دست شدن و عرضه ان به بازار های جهانی نیاز به سورت کردن دارد.

سیر سورت شده

سیر با توجه به اینکه به کشور های مختلف صادر می شود. کشور های مختلف برای سورت ان نظر ها و سفارش های مختلفی دارند. این سفارش ها بر اساس چند گزینه انجام می شود:

 1. رنگ سیر
 2. اندازه
 3. شکل ظاهری
 4. خرابی

سیر سورت شده

سیر برای صادرات

سیر را می توان در سه رنگ برای ارسال به کشور های مختلف خریداری نمود:

بعد از مشخص شدن رنگ سیر، سیر سورت می شود و در بسته بندی های توری شکل با وزن های مختلف بارگیری می شود. سیر را می توان در بسته بندی های زیر اماده نمود:

 • بسته بندی کارتنی
 • بسته بندی توری
 • بسته بندی سبد

روش های سورت کردن سیر

برای سورت کردن سیر می توان از دو روش استفاده کرد. این دو روش کلی سورت به شکل زیر هستند:

 • سورت سیر با دست

در کشورمان به دلیل سنتی بودن کشاورزی و فروش ان، کل سیر تولید شده به صورت دستی سورت می شود. سورت کردن با دست دارای مزایا و معایبی است که می توان به چند مورد ان اشاره نمود.

مزایا و معایب سورت سیر با دست:

 1. نیروی انسانی بیشتری می توانند کار کنند.
 2. می توان سیر بیشتری سورت نمود.
 3. دقت بیشتر
 4. سایز بندی حدودی
 5. صرفه جویی در وقت

 • سورت سیر با دستگاه

نوع دیگر سورت، سورت کردن سیر با دستگاه است. دستگاه های سورت سیر علاوه بر جداسازی سیر بر حسب اندازه، بسته بندی ان را نیز انجام می دهند. دستگاه های سورت نیز انواع مختلف دارند که در کشورمان وجود ندارد.

سیر خشک مناسب برای صادرات

سیر خشک با سیر تازه بسیار متفاوت است و برای صادرات در انتخاب سیر خشک مناسب باید دقت کنید. سیر خشک بعد از برداشت به شکل های مختلف و بسته بندی های متفاوت انبار می شود. به همین دلیل زمان خرید سیر برای بسیار مهم است, چراکه در زمان برداشت سیر داخل انبار نگهداری می شود و برای نگهداری سیر برای چند ماه باید از سردخانه استفاده شود. بسیاری از فروشندگان سیر این مسئله مهم را رعایت نمی کنند. مجموعه ما با تولید سالانه سیر و همچنین فعالیت سالانه این امکان را برای تاجران فراهم کرده تا سیر مورد نیاز خود را در هر فصل از سال با بهترین کیفیت خریداری کنند.

سیر سورت شده

قیمت سیر سورت شده

همه دوست دارند مواد غذایی خریداری شده خود مانند میوه ، سبزیجات ، مواد اولیه و … را به همان میزان تازه که از آنجایی که آنها آورده اند ، ذخیره کنند ، به ویژه برخی از مواد با مصرف کم مانند سیر. شما حداقل یک یا دو عدد لوبیا سیر را در غذاهای خود استفاده می کنید ، بنابراین لوبیای باقی مانده برای مصارف بعدی باید ذخیره شود.
سیر را برای فروش در هایپر مارکت ها و همچنین برای صادرات باید سورت نمود و قیمت سیر سورت شده مسلما از سیر با برگ بالا تر است ولی اینکار در کیفیت محصول خریداری شده و زمان شخص خریدار صرفه جویی مناسبی می کند که به صرفه تر است.

سیر سورت شده

خرید سیر سورت شده صادراتی

روش های مختلفی برای ماندگاری بیشتر سیر و استفاده از آنها برای دفعات بعدی وجود دارد:

حبه سیر خانگی را خشک کنید: قبل از اینکه بخواهید حبه سیر را ذخیره کنید ، انواع آنرا خانگی خشک کنید. این روش بر طعم و غلظت بهتر سیر تأثیر می گذارد.
دمای اتاق بهترین شرایط برای ذخیره سیر است: صرفه جویی در سیر در دمای اتاق به تازه بودن از یخچال کمک می کند.
گردش مناسب هوا به نگه داشتن میخک های سیر کمک می کند: سیر می تواند در فضایی با تهویه مناسب نفس بکشد ، بنابراین ، آنها را در این مکان ها نگه دارید.
ذخیره سازی سیر در یک نقطه تاریک و خشک: کمد های تیره یا گوشه کمد ها می تواند باعث افزایش طراوت سیر شود.
از سیر شکسته شده به سرعت استفاده کنید: تمام حبه های شکسته شده میخک خود را جدا کنید ، این به شما امکان می دهد تا سایر حبه ها را در امان نگه دارید
سیر فصلی جدید را از موارد معمولی جدا کنید: سیر فصلی جدید باید در یخچال نگهداری شود اما غذاهای معمولی نیز در دمای معمولی قرار دارند.
همانطور که روش های مختلف نگهداری بیان شد برای خرید سیر سورت شده صادراتی می توانید با ما همراه باشید.

سیر سورت شده

ابوالفضل کریمی

من در حوزه موسیر و سیر مشغول به کار هستم

مجموعه سودا شما را به خرید بهترین محصولات موسیر و سیر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • 7 − 7 =
0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید