مجموعه سودا شما را به خرید بهترین محصولات موسیر و سیر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 8 + 1 =

فروش موسیر کوهی عمده / موسیر تازه

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش های کاشت موسیر پرورشیفروشنده مرغوب ترین موسیر با قیمت مناسب
فروش موسیر کوهی عمده

موسیر گیاهی شبیه سیر می باشد با این تفاوت که ریشه آن تنها از یک پیاز بزرگ تشکیل شده است. موسیر را می توان از طریق کاشت بذر یا پیازچه آن در فصل پاییز یا اوایل بهار تکثیر نمود. روش معمول جهت کاشت موسیر پرورشی تکثیر آن از طریق پیازهای کوچکی که در کنار پیاز مادر ایجاد شده اند می باشد.

فروش موسیر پرورشی با ارزانترین قیمت

روش های کاشت موسیر پرورشی

فروش موسیر کوهی عمده

موسیر از دسته سبزی های آب و هوای سرد و فصل خنک سال می باشد. این گیاه چند ساله به ندرت بذر تولید می کند. روش معمول جهت کشت مو سیر تکثیر آن از طریق پیازهای کوچکی به شکل غده که در کنار پیاز مادر رشد کرده اند می باشد.
این پیاز های کوچک که لایه لایه نبوده را کلاوز می نامند. پیازهای کوچک از قسمت انتهایی به هم متصل می باشند تفاوت آن با سیر در آن می باشد که بر خلاف سیر پیازهای کوچک موسیر به وسیله لایه نازک پوشیده نشده اند.

موسیر را می توان در فصل پاییز و یا اوایل بهار کاشت که تفاوت آن در محصول برداشتی می باشد. موسیر کاشته شده در فصل پاییز زودتر محصول می دهد و محصول کاشته در فصل بهار دارای موسیر های بزرگتر و بهتر نسبت به نوع پاییزه می باشند.

نکته قابل توجه در کشت موسیر ایجاد خاک مطلوب دارای زه کش مناسب می باشد. جهت کاشت موسیر ابتدا خاک را آماده می نماییم، موسیر جهت کاشت به نور کافی، زمین دارای زه کشی مناسب و عاری از هر گونه علف هرز نیازمند است.
خاک مناسب کشت این محصول باید نرم بوده و دارای زه کش مناسب باشد. خاک های دارای قابلیت زه کشی مناسب شامل شنی، سیلتی (سیلتی ماسه ای و رسی) و لومی ( نوعی بافت خاک حد فاصل  شن و سیلت) می باشند.
جهت آماده سازی خاک برای کشت و پرورش هر چه بهتر موسیر یک لایه از خاک را با کمپوست نرم ترکیب می نماییم . میزان مناسب مورد نیاز کمپوست یک سطل به ازاری هر متر مربع خاک می باشد و مقادیر بیش از این مقدار باعث افزایش نیتروژن خاک می شود. PH مناسب خاک جهت کشت موسیر بین ۶٫۲-۶٫۸ می باشد.

موسیر را می توان به شکل ردیف و یا تک کاشت. در کاشت مو سیر توجه به اینکه مهم است که نیاز به کاشت پیاز موسیر در عمق زیاد خاک نبوده و کاشت پیاز آن در عمق۱-  ۲٫۵ سانتی متری مناسب می باشد.
در صورت کاشت پیازها در یک ردیف فاصله بهینه بین پیازها باید بین ۱۰-۱۵ سانتی متر باشد و فاصله بین ردیف ها کاشت بین ۲۵-۳۰ سانتی متر مناسب می باشد. بعد از کاشت بهتر از علف های هرز موجود در محیط کاشت را از بین برده تا موسیر ها فرصت رشد بهتری داشته باشند.

موسیر از دسته گیاهانی می باشد که نیازمند آبیاری و مراقبت فراوانی نمی باشد. اما بلافاصله بعد از کاشت موسیر نیازمند آبیاری می باشد.

جهت حفاظت موسیر ها در کشت پاییزه این محصول سطح موسیر ها را به وسیله کاه، علف خشک برگ یا تراشه های چوب بهتر است پوشش دهیم برای گرفتن بهترین نتیجه پوششی با قطر ۱۵ سانتی متر مناسب می باشد. این لایه ایجاد شده معروف به مالچ می باشد که مانع از دفع رطوبت خاک شده و به حفظ رطوبت خاک کمک شایانی می کند.

فروشنده مرغوب ترین موسیر با قیمت مناسب

فروش موسیر کوهی عمده

قیمت موسیر تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند منطقه کاشت آن، بهاره یا پاییزه بودن محصول، کیفیت محصول، هزینه حمل و نقل و جمع آوری و … متغیر می باشد.
این مرکز به عنوان فروشنده موسیر با ارایه موسیر مرغوب و با کیفیت و با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه در صدد خدمت رسانی هر چه بهتر به خریداران و مشتریان این محصول می باشد.

ابوالفضل کریمی

من در حوزه موسیر و سیر مشغول به کار هستم

مجموعه سودا شما را به خرید بهترین محصولات موسیر و سیر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 8 − 2 =
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید