صادرات موسیر خشک برای عراق

آنچه در این مقاله می خوانید

موسیر خشک از جمله گیاهانی محسوب می شود که در تهیه انواع ترشیجات، ماست و موسیر و بسیاری موارد دیگر از آن استفاده می گردد. این محصول علاوه بر مصرف در بازار داخل، برای صادرات نیز بسیار مناسب می باشد و غالبا به صورت خشک و یا پودر شده به کشور های همسایه از جمله کشور عراق صادر می گردد.

صادرات موسیر خشک

خواص سیر بیشتر است یا موسیر؟

خواص سیر بیشتر است یا موسیر؟موسیر که همان سیر کوهی محسوب می شود، در مقایسه با سیر تازه دارای فواید بیشتر و بوی کمتری است. از بوی سیر می توان به خاصیت آن نیز پی برد مثلا اگر سیر بودار تر باشد، خاصیت آن نیز بیشتر می باشد.

برای استفاده از خواص بیشتر سیر و بوی کمتر آن، می توان از موسیر استفاده کرد. موسیر همان خواص سیر ولی در میزان بیشتری دارا می باشد. سیر به دلیل اینکه دارای خواص ضد عفونی کنندگی و پتاسیم بالا می باشد، فشار خون را نیز تنظیم می کند.

از خواص درمانی انواع موسیر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم و به صورت خلاصه به شرح آن ها بپردازیم:

  • سلامت استخوان ها: موسیر سرشار از منیزیم، فسفر و ویتامین سی است. همین ترکیبات موجب استحکام هرچه بیشتر استخوان ها می شود.
  • مقابله با انواع میکروب ها: موسیر سرشار از گوگرد است و در نتیجه از باکتری هایی که باعث بیماری در بدن می شوند جلوگیری می نماید.
  • پیشگیری از سرطان ها و مخصوصا سرطان های گوارشی: ترکیبات گوگردی که در موسیر موجود است موجب می شود تا جلوی بسیاری از تومور ها و از جمله سرطان دستگاه گوارشی گرفته شود.
  • هضم غذای راحت: فیبر های موجود در سیر می تواند به هضم غذای راحت و عملکرد روده ها کمک کند.
  • حفاظت از پوست و مو: موسیر به خاطر دارا بودن مقادیر فراوان سولفور، باعث شفافیت پوست و جلوگیری از ریزش مو ها می شود.
  • حاوی ویتامین های گروه ب: این محصول حاوی مقادیر بسیار زیاد ویتامین ب۹ و ب۶ برای پیشگیری از بیماری های قلبی است.

می توانیم به این نتیجه برسیم که خاصیت موسیر بسیار بیشتر از سیر است و همچنین این ماده خواص دارویی بسیار بیشماری نیز دارد.

میزان صادرات انواع موسیر خشک به سایر کشور ها

صادرات موسیر خشک

موسیر صادراتی معمولا در حجم های بالایی خریداری می شود و صادرات موسیر خشک به بسیاری از کشور ها از جمله کشور های اروپایی صورت می گیرد. از جمله خریداران موسیر خشک از ایران کشور های ترکیه، عمان، امارات، بحرین، روسیه و کویت هستند.

صادرات این محصول به صورت خشک در کیفیت های مختلفی انجام می پذیرد. همچنین این محصول به صورت خشک صادر می گردد تا علاوه بر نگهداری بیشتر، حمل آن نیز راحت تر شود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
Email
WhatsApp
مقالات مرتبط
از طریق فرم زیر میتوانید سفارش خود را به ما اعلام کنید تا کارشناس فروش ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.