صادرات سیر مازندران به اروپا

آنچه در این مقاله می خوانید

سیر تولید شده در استان مازندران به صورت گسترده در هر سال به کشور های دنیا بخصوص اروپا صادرات می شود. ارزش دلاری این صادرات برای تولید کنندگان بسیار چشمگیر است.

سیر صادراتی استان مازندران

استان مازندران به علت اقلیم آب و هوایی خاص و وجود میزان بارش سالیانه موقعیت بسیار مناسبی برای تولید انواع محصولات کشاورزی صادراتی می باشد. یکی از پر طرفدار ترین این محصولات انواع سیر مرغوب در مازندران می باشد. این محصول به علت کیفیت بسیار بارز طرفداران فراوانی در اقسا نقاط دنیا به خود اختصاص داده است. سالیانه حجم بسیار زیای از سیر با کیفیت تولید شده در مازندران به سایر کشور های دنیا صادر می شود. بر اساس آمار های رسمی کشور در طی چند ساله اخیر سیر صادارتی مازندران تا حدود ۴۰ درصد در کشور های همسایه افزایش فروش داشته است. حجم تولید سیر صادارتی در استان مازندران در داخل ایران در رتبه دوم قرار دارد. از انواع سیر تولید ممتاز و صادراتی تولید شده در مازندران می توان به سیر سفید، سیر قرمز، سیر صورتی اشاره نمود که بیشترین سهم صادرات مربوط به انواع سیر سفید خشک می باشد.

ارزش دلاری بالا برای تولید کنندگان سیر

به طور مسلم هدف نهایی برای هر تولید کننده ای به خصوص در مورد کشاورزان ارزش اقتصادی و سود آوری محصول می باشد. محصول سیر مرغوب تولید شده در استان پهناور مازندران یکی از مواردی است که صرفه اقتصادی ویژه ای دارد. کیفیت بسیار بالای این سیر سبب افزایش سالیانه برای این محصول به خصوص در کشور های همسایه ایران و اروپا می باشد. سود آوری و به صرفه بودن تولید این محصول سبب افزایش سالیانه اشتغال زایی در این استان شده است. کارشناسان خبره سازمان جهاد کشاورزی بر اساس نمودار های فروش و ارز آوری که در اختیار دارند می توانند به کشاورزان هر استانی نوع محصول اقتصادی را برای کشت پیشنهاد دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
Email
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
از طریق فرم زیر میتوانید سفارش خود را به ما اعلام کنید تا کارشناس فروش ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.