صادرات سیر اسلایس شده | سیر خشک | پرک سیر

آنچه در این مقاله می خوانید

صادرات سیر اسلایس شده در کشور به چه شکل است؟ ایا می شود سیر اسلایس شده را صادر کرد؟ سیر بعد از فلفل دومین چاشنی مورد علاقه در بسیاری از کشور ها است. با این وجود می توان گفت که مصرف سیر در دنیا بسیار بالا است و می توان از این پتانسیل استفاده نمود. برای تهیه سیر اسلایس شده با قیمت مناسب و صادراتی با ما در ارتباط باشید.

سیر در کشور و جهان

بر اساس آمار منتشر شده توسط سازمان کشاورزی سازمان ملل متحد کشور چین با تولید بیش از ۲۱ میلیون تن سیر اولین کشور تولید کننده این محصول در دنیا می باشد. کشور چین با این تولید انبوده ۸۰ درصد کل سیر تولیدی جهان را به خود اختصاص داده است.

 رتبه کشور ۲۰۱۶ (تن)  درصد
۱  چین ۲۱۱۹۷۱۳۱ ۷۹٫۷۷
۲  هند ۱۴۰۰۰۰۰ ۵٫۲۷
۳  بنگلادش ۳۸۱۸۵۱ ۱٫۴۴
۴  مصر ۲۸۰۲۱۶ ۱٫۰۵
۵  کره جنوبی ۲۷۵۵۴۹ ۱٫۰۴
۶  روسیه ۲۶۲۲۱۱ ۰٫۹۹
۷  میانمار ۲۱۲۹۰۹ ۰٫۸۰
۸  اوکراین ۱۸۷۹۶۰ ۰٫۷۱
۹  ازبکستان ۱۷۴۱۷۰ ۰٫۶۶
۱۰  اسپانیا ۱۷۰۰۴۲ ۰٫۶۴
۱۱  ایالات متحده آمریکا ۱۶۷۳۷۰ ۰٫۶۳
۱۲  آرژانتین ۱۴۹۰۰۶ ۰٫۵۶

بعد از کشور چین ، کشورهای هند و بنگلادش هر کدام با تولید ۱٫۴ میلیون تن و ۳۸۱ هزار تن در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.کشور ایران نیز با تولید ۵۴ هزار تن در رتبه ۲۵ دنیا قرار دارد. بین همسایگان ایران ترکیه، ازبکستان و پاکستان تولید بیشتری نسبت به ایران دارند.

درصد تولید سیر در قاره های جهان:

 رتبه قاره ۲۰۱۶ (تن)
۱ آسیا ۲۴۳۸۳۷۴۵
۲ اروپا ۸۲۵۱۸۷
۳ آمریکا ۷۰۳۹۵۵
۴ آفریقا ۶۵۸۲۳۶
۵ اقیانوسیه ۱۸۷۹

سیر خشک در کشور

با توجه به تولید عمده سیر در کشور و تولید بیش از مصرف سالانه کشور، این شرایط مهیا می باشد که بتوان سیر را به صورت اسلایس یا پودر در اورد و به کشور های مختلف صادر نمود. از جمله خریداران سیر اسلایس شده می توان به کشور های نام برده در زیر اشاره کرد.

  • عراق
  • کویت
  • عمان
  • قطر
  • امارات
  • روسیه
  • و …

صادرات سیر اسلایس شده

سیر اسلایس شده چیست؟

در ابتدا به این نکته می پردازیم که سیر اسلایس شده چیست، باید گفت که سیر تازه را بعد از پوست گیری به صورت اسلایس و ورقه ای برش می دهند و این برش ها را خشک می کنند که به این برش های پرک شکل خشک شده اسلایس سیر می گویند. سیر برای نگهداری و استفاده از ان به صورت پودر به صورت اسلایس در می اید و ان را در اسیاب پودر می کنند و به عنوان چاشنی به غذا اضافه می کنند. برای تهیه سیر اسلایس شده به صورت مستقیم می توانید با ما در ارتباط باشید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
Email
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
از طریق فرم زیر میتوانید سفارش خود را به ما اعلام کنید تا کارشناس فروش ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.