خرید ویژه سیر ممتاز مازندارن در گیلان

آنچه در این مقاله می خوانید

هر ساله خرید ویژه و عمده ای از سیر ممتاز و اصل تولید شده در استان مازندارن در سایر استان های کشور صورت می پذیرد. یکی از استان های خریدار در کشور ایران استان گیلان به شمار می آید.

خرید عمده سیر اصل مازندران در کشور

کشاورزان استان مازندارن هر ساله موفقیت های بسیار زیادی در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی به خود اختصاص می دهند. یکی از این محصولات انواع سیر ممتاز و اصل می باشد. هر ساله به صورت بسیار عمده و ویژه ای سیر مرغوب این استان به سایر استان های کشور عرضه و چخش می شود. خرید بالای سیر اعلی مازندارن به دلیل تولید کمی بسیار زیاد آن در هر سال اتفاق می افتد. بر اساس آمار های رسمی سازمان جهاد کشاورزی تولید سیر درجه یک در مازندران به اندازه ای است که به راحتی می تواند نیاز بسیاری از استان های کشور را نسبت به این محصول با ارزش و پر طرفدار تامین نماید. کارشناسان دلایل زیادی را برای این تولید منحصر به فرد سیر مرغوب در استان مازندران در نظر گرفته اند. یکی از این دلایل در انتخاب زمان مناسب برای کشت بذر هیبرید و اصلاح شده سیر صادارتی در مزارع این استان می باشد. کشاورزان با تجربه این استان پهناور بر اساس تجربه چندین ساله ای که در زمینه تولید انواع سیر ممتاز بدست آورده اند به خوبی میدانند که بین زمان مناسب کشت و میزان تولید ارتباط معنی داری وجود دارد. این کشاورزان زمان کاشت بذر سیر اصل را به توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه خود تعیین می نمایند. در زمان مناسب کشت دمای خاک برای جوانه زدن و سبز شده بذر سیر اصل به خوبی فراهم می شود. به طوری که سطح سبز در مزرعه در حد یکنواخت می باشد. همچنین در زمان رشد بوته پیاز این محصول کمتر با تنش های گرمایی و خشکی مواجه می شود. به خصوص این تنش های گرمایی بیشترین اثر مضر را در زمان غده ریزی و رشد غده ها نمایان می شود.

خرید بالای سیر ممتاز مازندارن در گیلان

هر ساله بخش قابل توجه ای از سیر تولید شده در استان مازندران در بسیاری از استان های کشور به خصوص استان های همجوار خریداری می شود. این خرید به صورت بسیار عمده و به خصوص در زمان برداشت این محصول صورت می گیرد. سیر ممتاز مازندارن در استان گیلان طرفدارن بسیار زیادی دارد. علت اصلی محبوبیت این محصول در این استان ماندگاری بسیار بالای آن می باشد. به اعتقاد بسیاری از مصرف کنندگان گیلانی سیر اصل مازندارن حتی ماه ها پس از برداشت آن به صورت تازه حفظ می شود. دلیل اصلی این مورد در مدیریت تغذیه این محصول می باشد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
Email
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
از طریق فرم زیر میتوانید سفارش خود را به ما اعلام کنید تا کارشناس فروش ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.