خرید موسیر کوهی یا موسیر وحشی

آنچه در این مقاله می خوانید

خرید موسیر کوهی یا وحشی  به چه شکل است؟ موسیر یکی از گیاهان خودرو است که امکان کشت ان نیز وجود دارد. موسیر را می توان به صورت کوهی یا کشت شده تهیه نمود و مورد استفاده قرار داد. در ادامه با موسیر کوهی و خرید آن توضیحات مناسبی ارائه می شده که می توانید همراه ما باشید. همچنین برای اطلاع از آخرین قیمت موسیر خشک و تازه می توانید با بخش مشاوره و فروش سایت ارتباط حاصل نمائید.


موسیر یک گیاه مناسب برای مناطق کم اب است و به اب کمی برای کشت نیاز دارد. بهتر است از موسیر کشت شده استفاده نمود تا به فرسایش خاک کمک کنیم و این داروی گیاهی با ارزش را بتوانیم حفظ کنیم. این گیاه با ارزش با سرما نه تنها مشکلی ندارد بلکه سرما به رشد بهتر ان نیز کمک می کند.
موسیر کوهی عمدتا در کوهستان های سردسیر رویش دارد و برای جمع اوری ان همت و سختی خودش را دارد.

خرید موسیر کوهی

خرید موسیر کوهی

در ابتدا باید به تعریف موسیر کوهی بپردازیم:

موسیر یک گیاه بومی ایرانیست که به صورت وحشی میروید.
موسیر تازه را به دو صورت خرید و فروش می کنند:

  1. موسیر کوهی
  2. موسیر کشت شده

خرید موسیر در هر دو مدل اشاره شده با مقدار مناسب قابل عرضه است و می توانید برای استفاده در لبنیات و خشک کردن به تهیه ان بپردازید.

موسیر کوهی به دلیل رویش طبیعی و خود رو دارای طعم و قیمت مناسب تری نسبت به موسیر کشت شده است. خرید موسیر کوهی در مناطق مختلف انجام می شود و برای مصارف مختلف از ان استفاده می کنند. از جمله این مصارف موارد زیر را می توان نام برد.

  • استفاده از ان در ترشی
  • استفاده از ان در ماست
  • استفاده از ان در تهیه انواع سس ها
  • مناسب برای طب سنتی
  • و …

خرید موسیر تازه

موسیر کوهی یا همان موسیر تازه برداشت شده به شکل های متفاوت و سایز های مختلف موجود است که می توانید نسبت به تهیه ان اقدام نمایید. خرید موسیر تازه معمولا برای امر خشک کردن این محصول انجام می گیرد که در ادامه به نحوه خشک کردن ان اشاره می کنیم.

خرید موسیر کوهی

خرید موسیر خشک

موسیر خشک از موسیر تازه تهیه و تولید می شود.
برای نگهداری موسیر و استفاده از در در فصول مختلف مناسب است. موسیر خشک در انواع مختلف تولید می شود که می توانید نسبت به مصرفتان ان را تهیه نمایید. خرید موسیر خشک معمولا در حجم های بالا انجام می شود چرا که می توان ان را برای ماه های ماه نگهداری کرد و مصرف چندین ماه خود را یکجا خریداری نمود.

 

نحوه استفاده از موسیر خشک

موسیر خشک را بعد از تهیه چندین مرتبه در اب ولرم قرار دهید و بگذارید اب سرد شود و دوباره اب ان را تعویض کنید. بعد از این مرحله ان ها را در اب سرد قرار دهید و بعد از ان می توانید در مصارف مختلف از ان استفاده کنید. بعد از این مراحل موسیر مانند شکل زیر دوباره جان تازه ای می گیرد و مانند روز ابتدایی خود می شود.

نکته: بعد از این مراحل موسیر خشک مانند: موسیر تازه می شود با همان خواص فوق العاده.
در شرکت های لبنیاتی این موسیر را چرخ کرده و در ماست میریزند که بسیار طعم ماست را مناسب می کند.

خرید موسیر کوهی

تهیه موسیر تازه

شرکت سودا سه پیاز با کشت موسیر در چندین هکتار در سال و دارا بودن موسیر کوهی این امکان را برای همه ی خریداران ایجاد کرده تا در ۶ ماه اول سال به خرید موسیر تازه بپردازند و در ۶ ماه دوم موسیر خشک خریداری نمایند.

برای اطلاع از قیمت موسیر کلیک کنید.

خرید موسیر کوهی

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
Email
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
از طریق فرم زیر میتوانید سفارش خود را به ما اعلام کنید تا کارشناس فروش ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.