خرید سیر مرغوب دزفول در خراسان

آنچه در این مقاله می خوانید

خرید گسترده انواع سیر مرغوب و صادارتی شهر دزفول در شرق ایران هر ساله انجام می شود. استان خراسان یکی از بزرگترین خریداران انواع سیر اصل دزفول به شمار می آیند.

خرید عمده سیر اصل دزفول در ایران

تولید محصول سیر در تمامی اقلیم های آب و هوایی ایران قابل انجام نمی باشد. بسیاری از اقلیم های کشور برای تولید سیر اصل و مرغوب پتانسیل های خوبی دارند. یکی از این اقلیم ها مربوط به شهر دزفول می باشد. دزفول از شهر های جنوبی ایران است که هر ساله پتانسیل بسیار بالایی برای تولید بهترین سیر صادارتی را دارا می باشد. کیفیت سیر مرغوب تولید شده در این شهر سبب محبوبیت بسیار زیادی در بسیاری از استان های کشور شده است. از جمله استان هایی که هر ساله سیر دزفول را به صورت گسترده خریداری می نماید استان های شرقی ایران می باشند. تولید انبوه سیر دزفول به دلیل آب و هوای خاص این شهر می باشد که برای پرورش بهترین سیر صادراتی بسیار مطلوب است. به خصوص دمای مناسب در زمان کاشت بذر سیر اصل برای جوانه زدن و رشد ریشه بوته سیر بسیار قابل توجه است. دمای خاک در این زمان در دزفول در حدود 25 درجه سانتی گراد است که بهترین شرایط برای سبز شدن بذر سیر می باشد. همچنین تامین مناسب آب مورد نیاز برای بذر سیر که بتواند جنین بذر را فعال نماید نیز در این شرایط به خوبی تامین می شود. با تنظیم دقیق تاریخ کاشت می توان شرایط دمایی بسیار مطلوبی در طول دوره رشد بوته سیر ممتاز فراهم نمود. در دزفول در زمان حداکثر رشد سبزینه سیر اصل به هیچ عنوان تنش دمایی برای گیاه اتفاق نمی افتد. همچنین شایان ذکر است که رقم مورد استفاده برای سیر در شهر دزفول با شرایط گرم و مرطوب این شهر سازگاری بسیار خوبی دارد.

خرید بالای سیر دزفول در خراسان

از استان های شرقی کشور ایران که همه ساله سهم قابل توجه ای از خرید بالای سیر صادارتی را به خود اختصاص می دهد استان های خراسان می باشد. استان خراسان رضوی در میان این استان ها رتبه اول را در خرید سیر مرغوب به خود اختصاص داده است. از جمله انواع سیر صادارتی که در این استان ها خریداری می شود میتوان به انواع سیر ممتاز تولید شده در شهر دزفول اشاره نمود. کیفیت خوب این سیر با سلیقه مصرف کنندگان خراسانی سازگاری خوبی دارد. طعم سیر دزفول بیشترین نقش را در محبوبیت این محصول در خراسان بازی می کند. همچنین تازگی سیر دزفول در خراسان شهرت بسیار زیادی بدست آورده است. بخش قابل توجه ای از سیر دزفول در فصل پاییز در خراسان به صورت عمده به فروش می رسد.
منبع: سیر و پیاز

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
Email
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
از طریق فرم زیر میتوانید سفارش خود را به ما اعلام کنید تا کارشناس فروش ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.