مجموعه سودا شما را به خرید بهترین محصولات موسیر و سیر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • 8 − 2 =

خرید سیر خشک شده و سیر تازه

آنچه در این مقاله می خوانید...

خرید و فروش سیر خشک شده و سیر تازهبازار هدف برای فروش سیربازار سیر ایرانسیر صادراتی درجه یککشورهای تولیدکننده برتر سیر
خرید سیر خشک

خرید سیر خشک شده را باید از کجا انجام دهیم؟ خرید سیر خشک را می توانید از بازار سیر ایران انخام دهید. و توسط این مجموعه امکان پذیر است. خرید سیر به سه شکل انجام می شود به طور کلی که می توان به:

که هر کدام به شاخه های مختلف تقسیم می شوند.

که در ادامه به چند نمونه از انها اشاره می کنیم.

خرید و فروش سیر خشک شده و سیر تازه

خرید و فروش سیر در شهر های مختلف ایران انجام می شود. در ابتدای سال سیر شهر هایی مانند شهداد کرمان , بندرعباس و طارم برداشت می شود و تا یک ماه الی چهل روز ادامه دارد. با گذشت این روز ها سیر در شهر های دیگری مانند اردبیل و تبریز نیز برداشت می شود. و با اتمام برداشت شهر هایی که سیر تازه را برای خشک کردن نگهداری کرده بودند سیر های خشک شده را وارد بازار خرید و فروش می کنند.

خرید سیر خشک

به این شکل ادامه پیدا می کند و یک سیکل و یک دوره تمام می شود همین امر باعث می شود که برای مصرف و تقاضای داخلی نداشته باشیم و مازاد ان را نیز چه به صورت سیر تازه و سورت شده و چه به صورت خشک و سورت شده به کشور های دیگر صادر کنیم.

بازار هدف برای فروش سیر

بازار هدف فروش سیر علاوه بر مصرف داخلی چه به صورت تازه برای استفاده در:

 • ترشی
 • مصارف غذایی
 • خشک کردن
 • و پودر کردن مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید سیر تازه

علاوه بر مصرف داخل , کشور های درخواست کننده نیز هستند که اقدام به تهیه سیر به شکل های مختلف (سیر خشک شده و سیر تازه) می کنند. این کشور ها نیز بازار هدف برای فروش سیر هستند. که می توان به:

 • روسیه
 • قزاقستان
 • عراق
 • قطر
 • و دیگر کشور ها اشاره کرد.

بازار سیر ایران

پیاز تازه و گارلیک های تازه سبزیجات هستند که به عنوان چاشنی و طعم دهنده در اکثر غذاهای محلی و ملی کشورها مورد استفاده قرار می گیرند. شکل پیاز و مصرف سیر معمولاً به صورت برش های سرخ شده در روغن است به طوری که پیاز و سیر تازه پوست کنده شده و سپس خرد شده و در آخر در روغن با سایر غذاها یا جداگانه سرخ می شود. فواید سیر برای خانم ها بسیار زیاد است ، اما فواید سیر برای آقایان کمتر است.

خرید سیر خشک شده

سیر صادراتی درجه یک

سیر گیاهی است که تقریباً در سراسر جهان به جز قطب ها و جنگل های گرمسیری رشد می کند. اما وطن آسیای میانه و شاید بخش شرقی منطقه مدیترانه است. این پیاز بیش از ۲۰۰۰ سال است که برای مواد غذایی کشت و استفاده می شود. سیر از خانواده Liliaceae است و نام علمی آن Allium sativum L. سیر یک گیاه چند ساله (چند ساله) است که دارای ساقه ای لوله ای و محکم است و سطح آن نرم است و ارتفاع ساقه به ۳۰-۴۵ سانتی متر می رسد و مستقیماً از آن بیرون می آید. زمین. پیاز سیر از تعدادی پیاز کوچک و گسترده تشکیل شده و به آن سیرک می گویند. در شرایط مساعد ، هر میخک سیر پیاز تولید می کند که حاوی هشت تا بیست جوانه است ، بنابراین یک گیاه در حال رشد و تکثیر محسوب می شود. دایره ها ، بر خلاف صدف ، توسط یک پوسته نازک احاطه شده اند که پس از مدتی ناپدید می شوند. گیاه سیر در مناطق سرد و معتدل بذر تولید نمی کند ، اما بعضی اوقات ممکن است لامپ های کوچک به جای گل هایی روی ساقه ظاهر شود که می تواند برای افزایش پوشش گیاهی استفاده شود.

در گذشته ایران یکی از صادرکنندگان سیر به کشورهای اروپایی بوده است که متأسفانه به دلیل غفلت از این محصول امروز ، سایر کشورها از جمله چین ، کره ، اسپانیا ، مصر ، تایلند ، آرژانتین و ایالات متحده با کارایی بالا و تولید این محصول و تحویل به موقع آن به بازار یکی از صادر کنندگان اصلی این گیاه است.

اگرچه به نظر می رسد کاشت سیر آسان است ، اما غلات تولید کنندگان سیر اغلب سیر بزرگی تولید نمی کنند. اطلاعات زیادی در مورد کشت سیر در دست نیست. لازم به ذکر است که کاشت علمی سیر باعث افزایش عملکرد کمی و کیفی آن می شود.

خرید سیر خشک شده

کشورهای تولیدکننده برتر سیر

کشورهای تولید کننده سیر:

چین ، هند ، کره جنوبی ، مصر ، روسیه ، ایالات متحده ، اسپانیا ، آرژانتین ، میانمار ، اوکراین

در گذشته ایران یکی از صادرکنندگان سیر به کشورهای اروپایی بود ، اما به دلیل عدم توجه به این محصول امروزه ، سایر کشورها از جمله چین ، کره ، اسپانیا ، مصر ، تایلند ، آرژانتین و ایالات متحده با کارایی بالا و تولید این محصول و تحویل به موقع به بازار. صادرکنندگان اصلی این گیاه هستند.

ایران سالانه حدود ۱۰۰۰ تن سیر به ارزش بیش از ۳۰۰۰۰۰ دلار به آذربایجان ، بلغارستان ، عراق ، روسیه ، آلمان و امارات متحده عربی صادر می کند.

خرید سیر خشک شده

ابوالفضل کریمی

من در حوزه موسیر و سیر مشغول به کار هستم

مجموعه سودا شما را به خرید بهترین محصولات موسیر و سیر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • 8 − 5 =
0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید