بهترین موسیر خشک ایران

آنچه در این مقاله می خوانید

بهترین موسیر خشک ایران دارای چه مشخصاتی است؟ بهترین موسیر را از کجا باید تهیه کنیم؟ بهترین موسیر خشک در این مجموعه به صورت مستقیم انجام می شود. موسیر خشک دارای انواع مختلفی دارد که هر کدام در نوع خود بهترین کیفیت را دارا می باشند.

بهترین موسیر خشک

بهترین موسیر

موسیر یکی از گیاهانی است که از دیرباز به عنوان چاشنی مورد استفاده قرار گرفته است. موسیر در قدیم برای مصارفی مانند:

  • استفاده از ان به عنوان چاشنی
  • استفاده از ان برای طب سنتی
  • استفاده از ان به عنوان ترشی
  • و در بعضی از مناطق استفاده از ان به عنوان یک وعده غذایی و استفاده در غذا ها.

بهترین موسیر خشک

موسیر خشک در کیفیت های متفاوت تولید می شود. برای تبدیل شدن موسیر به انواع مختلف باید به روش های تولید نگاهی کرد. موسیر در موقع برداشت تقریبا یک نمونه است و کیفیت ها در روش تولید است.

موسیر را به سه روش می توان تولید کرد که به توضیح ان می پردازیم:

موسیر سایه خشک

موسیر سایه خشک از بهترین نوع موسیر خشک است. موسیر سایه خشک را به این شکل تهیه می کنند, که ابتدا موسیر را پوست گیری کرده و ان را به صورت ورق شده در می اوریم. موسیر ورق شده را در مکانی مناسب و بهداشتی پهن کرده و عمل خشک شدن ان ها را انجام می دهند. موسیر سایه خشک در دو تولید می شود و به فروش می رسد:

  • موسیر خشک پلاک
  • موسیر خشک درهم
  • این دو نمونه بیشترین مصرف را در این انواع دارند. و نوع پلاک ان بیشتر برای صادرات استفاده می شود و نوع درهم ان برای مصارف بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد.

موسیر افتاب خشک

موسیر افتاب خشک نیز تمام مراحل ان مانند موسیر سایه خشک است و تنها تفاوت ان در نوع خشک کردن ان ها است.موسیر افتاب خشک را در افتاب خشک می کنند. این نوع موسیر طعم بسیار مناسبی دارد و تنها رنگ ان با موسیر عادی متفاوت است. موسیر افتاب خشک را به موسیر لری نیز میشناسند و معروف است که این نمونه برای کشور عراق بسیار پر طرفدار است.

موسیر دستگاه خشک

امروزه با به وجود امدن وسایل و دستگاه های مختلف موسیر را نیز مانند دیگر محصولات با استفاده از دستگاه خشک می کنند. موسیر خشک شده با دستگاه دارای کیفیتی پایین تر از موسیر سایه خشک است زیرا دستگاه موسیر را به صورت خشک مانند چیپس در می اورد که همین مسئله باعث خرد شدن موسیر موقع جابه جایی و مصرف است.

خرید موسیر

خرید موسیر یکی از خرید هایی است که در بازار شهر ها انجام نمی شود و باید از تولیدکنندگان ان خریداری شود زیرا این محصول برای اکثر مردم قابل استفاده نیست و مراکز محدودی هستند که به این محصول نیاز دارند. این مراکز بسیار محدود هستند و معمولا به صورت شخصی انجام می شود و مجموعه هایی مانند مجموعه سودا سه پیاز بسیار محدود هستند. برای خرید انواع موسیر خشک و تازه با مجموعه ما در ارتباط باشید.

بهترین موسیر خشک

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
Email
WhatsApp

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
از طریق فرم زیر میتوانید سفارش خود را به ما اعلام کنید تا کارشناس فروش ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.