بذر موسیر برای کاشت و فروش

آنچه در این مقاله می خوانید

بذر موسیر مناسب کاشت را از کجا تهیه نماییم؟ بذر موسیر مورد نظر خود را می توانید از بازار موسیر ایران به صورت مستقیم تهیه نمایید و مورد مصرف قرار دهید. امروزه به دلیل کم ابی های اخیر به کشت گیاهانی که به ابیاری کمتری نیاز دارند رو اورده اند که یکی از ان ها موسیر است که می توانید با تهیه بذر یا پیاز موسیر مناسب اقدام به کشت نمایید.

بذر یا پیاز موسیر

گیاه موسیر چند سالی است که کشت ان در کشور به صورت جدی انجام می شود.

موسیر را می توان به دو روش کلی مورد کشت قرار داد:

  1. کشت موسیر به وسیله ی بذر

کشت موسیر به وسیله ی بذر موسیر بسیار محدود است. دلیل ان به ثمر رسیدن موسیر و محصول دادن ان بعد از سه الی چها سال است که صبر زیادی می خواهد. بسیاری از کشاورزان به دلیل اینکه نیاز به محصولی دارند که زود بازده باشد از بذر موسیر بسیار کم بهره می برند.

۲٫ کشت موسیر به وسیله ی پیاز موسیر

به دلیل طولانی بودن زمان کشت و برداشت از طریق بذر بیشتر رو به پیاز موسیر می اورند که معقول تر است و در سال اول یا دوم به محصول می رسیم. پیاز موسیر خود دارای انواع مختلف است که برای خرید باید در نظر داشته باشید و از مراکز متخصص در این امر خریداری کنید. پیاز موسیر را در هر هکتار می توانید متناسب با مقداری که می خواهید برداشت کنید مورد کشت قرار دهید.

 

کاشت موسیر

بعد از این که بذر یا پیاز موسیر مورد نیاز خود را تهیه نمودید. نوبت به اماده سازی زمین می رسد که بعد از اماده سازی بذر های مورد نظر را در فاصله های مناسب زیر خاک قرار می دهیم و بعد از اتمام کار اولین ابیاری را انجام می دهیم. ابیاری موسیر با توجه به منطقه کشت مشخص می شود و معمولا دو تا سه ابیاری از سیر کمتر دارد. توجه داشته باشید که هر چه قدر منطقه شما سردسیر تر باشد مناسب تر است و به ابیاری کمتری نیاز دارد.

انواع پیاز موسیر

پیاز موسیر دارای سه نوع مختلف است که از ان برای کاشت استفاده می کنند:

  1. موسیر ناخنی
  2. موسیر فندقی
  3. موسیر گردویی

  

 

این سه نوع پیاز موسیر از انواع پیاز است که مورد کشت قرا می گیرد. که بهترین نمونه ان گردویی است که قیمت ان نیز از دو نوع دیگر بیشتر است. توجه داشته باشید که پیاز موسیر را با فاصله های مشخص کشت کنید که جوابدهی شما بالاتر برود و در کشت نیز صرفه جویی بهتری انجام دهید.

بذر موسیر

خرید و فروش بذر موسیر

خرید و فروش بذر موسیر در فاصله سه ماه از سال انجام می گیرد که کسانی که قصد کشت ان را دارند باید در نظر داشته باشند که زود تر این کار را انجام دهند و خرید خود را انجام دهند و پیازچه ها رو تا موقع کشت در محل خنک و بدون رطوبت نگهداری نمایند. برای خرید و فروش انواع بذر موسیر با مجموعه موسیر ایران در ارتباط باشید.

بذر موسیر

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
Email
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
از طریق فرم زیر میتوانید سفارش خود را به ما اعلام کنید تا کارشناس فروش ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.