افزایش صادرات سیر دزفول به قطر

آنچه در این مقاله می خوانید

سیر تولید شده در شهرستان دزفول سالیانه آمار افزایش صادارت قابل توجه ای نشان داده است. یکی از کشور های خریدار عمده این محصول کشور عربی قطر می باشد.

افزایش صادارت سیر دزفول

تولید انواع سیر با کیفیت و مرغوب نیازمند دانش و تجربه بسیار زیادی می باشد. برای رقابت سالم در خرید و فروش این محصول در ایران و سایر کشور ها توجه به این مورد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یکی از شهر های ایران که در زمینه تولید انواع سیر درجه یک فعالیت های بسیار قابل قبولی انجام داده است شهر دزفول می باشد. علاوه بر عملکرد بسیار خوب تولید سیر در این شهر کیفیت سیر تولیدی نیز بسیار جلب توجه می کند. این کیفیت بالا زمینه های بسیار خوبی برای صادارت این محصول از دزفول را فراهم نموده است. بر اساس آمار رسمی سازمان های تولیدی هر ساله صادارت سیر ممتاز درفول افزایش چشمگیری نشان داده است. بر اساس آمار جهاد کشاورزی شهر دزفول هر ساله در حدود 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت انواع سیر صادارتی اختصاص داده شده است. شایان ذکر است با توجه به به روز شدن امکانات کشاورزی زارعین دزفول هر ساله به آمار سطح زیر کشت این محصول افزوده می شود.

صادارت ویژه سیر دزفول به قطر

کشور های عرب زبان حشاشیه خلیج فارس همواره بیشترین حجم خرید انواع سیر ایران را به خود اختصاص می دهند. سیر با کیفیت شهرستان دزفول به لحاظ طعم و مزه عالی توانسته است محبوبیت بسیار زیادی در بین این کشور ها بدست بیاورد. یکی از این کشور های عرب زبان که سهم قابل قبولی از خرید سیر دزفول را انجام می دهد کشور قطر می باشد. به دلیل نزدیک بودن منطقه جنوب ایران به کشور های عربی حاشیه خلیج فارس همواره بهترین گزینه برای صادارت سیر به شمار می آیند. مصرف دارویی سیر در کشور قطر نسبت به مصرف خوراکی آن بسیار بیشتر در بین مردم این کشور رواج دارد.
منبع: سیر و پیاز

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
Email
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
از طریق فرم زیر میتوانید سفارش خود را به ما اعلام کنید تا کارشناس فروش ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.